Dzień Bezpiecznego Internetu 2015 - sukces Rafała

Dzień Bezpiecznego Internetu 2015

Dnia 19 lutego 3 osobowa delegacja z naszej szkoły, w skład którj wchodzili uczniowie klasy 3 A (Dominika Ciborowska, Szymon Maruszak i Rafał Zieliński) uczesniczyła w konkursie "Dzień Bezpiecznego Konputera", który odbył sie w Zespole Szkół Energetycznych przy ulicy Dlugiej w Lublinie. Rafał zdobył II nagrodę w kategorii liceów - serdecznie mu gratulujemy. Uczniów przygotowywała pani Grażyna Sipta, natomiat opiekę podczas konkursu nad młodzieżą sprawował pan Adam Milcz,

Szkoła nasza została również wyróżniona za aktywne i długofalowe działania prowadzące do bezpiecznego korzystania z Internetu przez uczniów, ich rodziców oraz pracowników naszej placówki. Na tę okoliczność została przygotowany filmik, który był prezentowany na uroczystośći w obecności władz miasta, przedstawicieli kuratorium oświaty oraz delegatów innych wyróżnionych szkół. Został przyjęty bardzo entuzjastycznie. Clip wykonali: pani Grażyna Sipta i pan Ryszard Czubacki.

Link do filmu:  http://youtu.be/wdTrILPTeSg

Dodatkowe informacje:

Szkoła nasza od lat uczestniczy w programie IT Szkoła (http://www.it-szkola.edu.pl/). W tym roku IT Szkola została partnerem akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2015, którego organizatorami w Polsce są Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje

Dzień Bezpiecznego Internetut jest obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. W roku 2015 obchody DBI przypadają na 10 lutego. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej.

W ramach programu IT Szkoła udostępniła dwa kursy e-learningowe:
1. Jak chronić swoją prywatność w Internecie
2. Ochrona komputerów przed atakami z sieci Internet - dobre praktyki.

Zachęcamy do podniesienia swojej wiedzy, zarówno młodzież naszej szkoły, ich rodziców oraz symaptyków.

Co roku szkoła uczestnicząca w programie otrzymuje punkty za uczestnictwo (W celu pełnego uczestnictwa przy logowaniu nalezy podać adres e-mail nauczyciela. Po szczególowe informacje nalezy zgłosić się do nauczycieli informatyki i mgr G. Sipta.) Im większe zaangażowanie młodzieży, tym więcej szkoła otrzymuje punktów, które są premiowane nagrodami. Z tej okazji w 2013 roku otrzymaliśmy dyplom, który jest zawieszony przy sali 23. Pomóżcie nam w tym roku wygrać.