Witamy na stronie VIII LO w Lublinie

Finał Szlachetnej Paczki w VIII LO w Lublinie.

Wersja do wydrukuSend by email

 W tym roku Społeczność VIII LO w Lublinie po raz czwarty wzięła udział w Szlachetej paczce. Przy pomocy Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowaliśmy pomoc dla p. Krzysztofa.  Po finale Szlachetenej paczki, który odbył się 8 grudnia 2018r. otrzymaliśmy podziekowanie, które umieszczamy poniżej. Jeszcze raz dziekujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję!

 

 

Drogi Darczyńco,

 

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem LBE-903-599172), chciał przekazać kilka słów od siebie.
 

 
 
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Przyjechaliśmy do rodziny zapakowanym po brzegi wozem strażackim. Strażacy pomogli wnieść ciężkie paczki do małej kawalerki pana Krzysztofa. Piękne prezenty leżały wszędzie na podłodze, nie było gdzie stanąć. Pan Krzysztof zawsze spokojny i opanowany, wyraźnie był w szoku. A to nie było wszystko co podarował wspaniały darczyńca. Najpierw strażacy wynieśli starą wersalkę. Była w tak opłakanym stanie, zupełnie nie można sobie wyobrazić, jak można było spać na tak zniszczonym meblu. Widziałam, że poruszyło to nawet strażaków, którzy niejedno już w życiu widzieli. Gdy wniesiono nową wersalkę pan Krzysztof wzruszył się, nie mógł wykrztusić słowa. Wersalka była zgrabna, o ciepłych beżowo- bordowych kolorach, pięknie się wpasowała w małe pomieszczenie. Szybko w paczkach znaleźliśmy równie piękną narzutę, starą wieloletnią, już wypłowiałą ze starości wyrzuciliśmy. Rozpakował pan Krzysztof ogromną ilość żywności, starczy jej na bardzo długo. Uda się spokojnie przetrwać ciężki okres zimowy, mając takie zapasy jedzenia. W końcu respondent będzie mógł przechowywać żywność, bo dostał również nową lodówkę! Dla pana Krzysztofa to były ogromne emocje, wiele razy dziękował za nią. W paczkach znajdowało się dużo środków czystości, ubrania, które bardzo się przydadzą. Mężczyzna się ucieszył, gdy rozpakował telefon komórkowy, będzie miał "łącznik ze światem". Do tej pory nie miał wcale telefonu, i nie mógł nigdzie zadzwonić. Dzięki Darczyńcy byłam świadkiem jak można komuś odmienić los, pan Krzysztof na pewno tej pomocy nie zapomni.
Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Bardzo dziękuję Darczyńcom za empatię, życzliwość, dobroć. Dziękuję za najwspanialszą pomoc starszemu, potrzebującemu panu. Dzięki Waszemu wsparciu pan będzie mógł godnie żyć na co dzień, dostając niezbędne umeblowanie i sprzęt agd, na co nigdy nie mógłby sobie pozwolić. Paczka była przygotowana wspaniale, lepszego darczyńcy pan nie mógł sobie wymarzyć. Zawierała więcej rzeczy niż pan prosił, wszystko było nowe dobrej jakości. Dziękuję Darczyńcom pod organizacją pani Beaty za wspaniałą współpracę, miłe, serdeczne rozmowy, zaangażowanie w tworzeniu najwspanialszej paczki i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się spotkać w projekcie Szlachetna Paczka. Chciałabym też życzyć w Nowym Roku 2019 samych szczęśliwych chwil!
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Z całego serca dziękuję Darczyńcy za pomoc, której się nie spodziewałem, że będzie aż taka. Jestem szczęśliwy, że są jeszcze tacy dobrzy ludzie. Nie myślałem, że ja to wszystko dostanę. Bóg zapłać!

Darczyńco, w załączniku e-maila znajdziesz imienny certyfikat z podziękowaniem za udział w programie.