Konkurs historyczny

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w czwartej już edycji szkolnego konkursu historycznego  - "Polacy w czasie II wojny światowej - żołnierze wyklęci".

Konkur odbędzie się 9 marca 2015 roku o godzinie 11.10 (5 godzina lekcyjna).

Zakres tematyczny:

1. Polskie Państwo Podziemne - przywódcy, struktura, działania.

2. Polskie podziemie zbrojne - ZWZ, AK, NSZ, dowódcy, najważniejsze akcje.

3. Akcja "Burza" i powstanie warszawskie.

4. Przejmowanie władzy w Polsce przez komunistów - KRN, PKWN, Polska lubelska, proces szesnastu, postanowienia konferencji w Jałcie dotyczące Polski.

5. Żołnierze wyklęci - pojęcie, zakres chronologiczny, postacie: Danuty Siedzikówny "Inki", Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", Hieronima Dekutowskiego "Zapory".

Chęć udziału w konkursie prosimy zgłaszać swoim nauczycielom historii. Przewidywane nagrody: oceny celujące i bardzo dobre oraz książki historyczne. Zachęcamy do wzięcia udziału i uczczenia w ten sposób 1 marca - Dnia Żołnierzy Wyklętych.