Międzyszkolny Konkurs „Żyjmy zdrowo i bezpiecznie – XIV edycja”

Pięcioosobowa drużyna z klasy Ic - biologicznej wzięła udział w I części międzyszkolnego konkursu"Żyjmy zdrowo  i bezpiecznie". Dziewczyny przygotowały akcję edukacyjną "Czy wiesz, co jesz?", przeprowadzoną w czasie Wiosny Teatralnej- uczniowie losowali pytania dotyczące zdrowego stylu życia i po udzieleniu odpowiedzi częstowali się przygotowaną lemoniadą lub sałatką owocową albo otrzymywali porcję ziół ( w klasie realizowany jest przedmiot Dietetyka z ziołolecznictwem).Jeśli nie znali odpowiedzi, mogli jej poszukać na przygotowanych plakatach- w ten sposób zdobywali wiedzę na temat zasad odżywiania się, wartości zdrowotnych warzyw i owoców, roli wody i ruchu oraz szkodliwości coca-coli i tzw. fast-foodów.Uczniowie i nauczyciele mogli też zmierzyć ciśnienie i sprawdzić BMI podczas prowadzonej po raz kolejny przez klasę IIIc - biologiczną akcji "Sprawdź, czy szkoła podnosi ci ciśnienie". Drużyna w składzie: Ala Madycka, Klaudia Pętal, Magda Motyka, Karolina Rząd i Iza Mirosław zdobyła maksymalną liczbę punktów.Trzymamy kciuki za drugą część, dotyczącą edukacji dla bezpieczeństwa.