Młodzi dla Niepodległości

Młodzi dla Niepodległości

Warsztatach  Młodzi dla Niepodległości  odbyły się w dniach 21-23.11 br w Dom Nasutów, których uczestniczyła klas ID pod opieką inspektora Sławomira Góździa. Na warsztaty zostały zaproszone klasy munduroweprzez  Towarzystwo Edukacji Patriotycznej im. Gen. Karola Ziemskiego w Nasutowie. Pierwszego dnia warsztatów uczniowie wraz z opiekunami przygotowywali się przy tablicy do biegu na orientację w lesie kozłowieckim. Były kąty, kierunki, podziałka mapy czytanie azymutu i wszystko inne co potrzebne aby w lesie szybko pokonać trasę po mapie odwiedzając kolejne punkty. Nasi uczniowie okazali się najbardziej pojętni ze wszystkich bo w konkursie drużyn następnego dnia zajęli kolejno 3 pierwsze miejsca ( brawo ). Wieczorami odbywały się wykłady znanych lubelskich historyków: Prof. Maciej Munich z KUL opowiadał o wspomnieniach z lat 1918 -1920- moj dziadek we Lwowie, a prof. z IPN Tomasz Panfil kolejnego dnia opowiadał uczniom o trudnym rodzeniu się państwa Polskiego w latach 1914-1920. Ostatniego dnia rano uczniowie obejrzeli pokazy wojskowe w wykonaniu kadetów Collegium Gostynianum - Zespołu Szkół Katolickich w Lublinie. Zdjęcia zamieściłem na swoim profilu na FB do wyboru, bo jest tego dużo.