Ślubowanie klas pierwszych 2017

ŚLUBOWANIE KLAS I

13 października 2017 roku uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet społeczności VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie podczas ceremonii ślubowania.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili ksiądz Bielak oraz rodzice naszych uczniów.

Po rocie ślubowania klasy mundurowe zaprezentowały w pokazie elementy musztry oraz samoobrony.

Część artystyczna uroczystości wpisała się w obchody 700lecia Lublina. Opowiedziano legendy związane z miastem, dla których ilustracją była bogata prezentacja multimedialna. Na zakończenie, wspólnie odśpiewano piosenkę Bohdana Łazuki i Piotra Szczepanika „Ja z Lublina, Ty z Lublina”.

Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal, w których odbyła się część integrująca zespoły klasowe.