Umowa patronacka z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UMCS

Dnia 08.02.2010 r. VIII LO i Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS podpisały umowę o współpracy. Porozumienie dotyczy objęcia patronatem całej szkoły, a w szczególności klas "psychologiczno- pedagogicznych". Uczniowie będą mogli korzystać z księgozbioru, uczestniczyć w wykładach, prezentacjach, konkursach i imprezach kulturalnych Wydziału. Włączeni także będą we współpracę z Kołami Naukowymi oraz innymi organizacjami studenckimi działającymi na Wydziale. Planowane są wspólne przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym na terenie Wydziału lub szkoły.
Wydział kształci studentów na kierunkach: psychologia (wychowawcza, społeczna, psychoprofilaktyka, kliniczna, specjalność międzywydziałowa: psychologia komunikacji społecznej), pedagogika (animator i menedżer kultury; pedagogika przedszkolna; pedagogika wczesnoszkolna; pedagogika opiekuńcza z terapią pedagogiczną; edukacja dorosłych z doradztwem społeczno-zawodowym; edukacja zdrowotna i rehabilitacyjna; edukacja zdrowotna i terapia pedagogiczna), pedagogika specjalna (oligofrenopedagogika, tyflopedagogika, pedagogika resocjalizacja), praca socjalna.

Najnowszych wiadomości dotyczących umowy szukaj w Aktualnościach Galerii szkolnej.