Umowa patronacka z Wydziałem Politologii UMCS

Dnia 1 grudnia 2009 VIII LO i Wydział Politologii podpisały umowę o współpracy między placówkami. Porozumienie dotyczy objęcia patronatem klas dziennikarskich i humanistycznych. Uczniowie będą mogli korzystać z księgozbioru, uczestniczyć w wykładach, prezentacjach, konkursach i imprezach kulturalnych Wydziału. Pracownicy naukowi UMCS prowadzić będą wybrane zajęcia z historii i wiedzy o społeczeństwie. Klasy dziennikarskie będą miały szansę wziąć udział w zorganizowanych dla nich arsztatach dziennikarskich, prowadzonych na Wydziale i w VIII LO.  Wydział Politologii prowadzi studia na kierunkach: politologia, stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Organizuje rocznie kilka konferencji naukowych oraz liczne spotkania z autorytetami i osobistościami świata polityki, mediów i show biznesu. Teraz uczestniczyć w nich będą też mogli uczniowie VIII LO. Więcej informacji  o patronacie nad klasami dziennikarskimi i humanistycznymi znajdziesz  na stronie Wydziału Politologii UMCS. Najnowszych wiadomości dotyczących umowy szukaj w Aktualnościach Galerii szkolnej.