WIOSNA TEATRALNA

W poniedziałek 20 marca odbyła się w naszej szkole kolejna, XXIV już Wiosna Teatralna. Pogoda była jeszcze wprawdzie mało wiosenna, ale humory nam dopisywały. Tegoroczna Wiosna, jak przystało na imprezę o tak długie tradycji, obfitowała w atrakcje - zarówno te dla ducha, jak i dla ciała. Wśród tych ostatnich wymieńmy przede wszystkin kiermasz ciast i sałatek, bedący nie tylko ucztą dla podniebienia, ale  służący szczytnemu celowi - cały dochód z kiermaszu przenaczony został na wsparcie lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Wśród przedstawień panowała tej Wiosny ogromna różnorodność, każdy mógł znaleźć coś dla siebie - były piosenki, cieszące się niesłabnącym powodzeniem występy kabaretowe, inscenizacje wielkich dzieł literackich (Szekspira, Mickiewicza, Sienkiewicza), bardzo dobrze przyjęte wariacje na temat znanych baśni ("Kopciuszek" w wersji niemieckojęzycznej), recytacje oraz, hit tej Wiosny, sporotwo-artystyczne akrobacje na kole w wykonaniu Weroniki Paszkowskiej, która została zwyciężczynią tegorocznej Wiosny Teatralnej.

Gościem specjalnym imprezy była grupa Warsztatów Terapii Zajęciowej "Teatroterapia" pod kierownictwem Marii Budzyńskiej, która opowiadała o swojej pracy, sukcesach i o tym jak ważna jest dla osób niepełnosprawnych każda forma aktywności zawodowej.

Nie zabrakło również naszego absolwenta, który stawiał swoje pierwsze kroki artystyczne na scenie Ósemkowej Wiosny Teatralnej, czyli Pawła Szwajgiera z kabaretu Smile.

Zapraszamy na fotorelację i już myślimy o następnej Wiośnie - XXV - jubileuszowej. Będzie się działo.

Link do filmu na YouTube.com:  XXIV Wiosna Teatralna