Wycieczka do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie

Wycieczka klasy I D do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie

Klasa 1d (mundurowa z bezpieczeństwem wewnętrznym) dnia 4 lutego 2016r. była na wycieczce edukacyjnej w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie przy ul. Północnej 3. Uczniowie zwiedzili niebieski pokój przeznaczony do przesłuchań dzieci. W drugiej kolejności zobaczyli pomieszczenia techników kryminalistyki, gdzie została wykonana na uczennicy sygnalityka, czyli odciski linii papilarnych przy pomocy skanera oraz sygnalityka kolejnego ucznia. Uczniowie byli również w sali sztabowej Systemu Wspomagania Dowodzenia. Podczas wycieczki młodzież wysłuchała wykładu z alkogogli i narkogogli ( jak postrzega człowiek po narkotykach i alkoholu ) oraz wykład ze środków przymusu bezpośreniego i wyposażenia policjantów prewencji.