Witamy na stronie VIII LO w Lublinie

XXI Konkurs Ekologiczny

Wersja do wydrukuSend by email

24 kwietnia odbył się   XXI   KONKURS   EKOLOGICZNY organizowany co roku  z okazji Dnia Ziemi. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem  „Być czy mieć?”  Uczestnikami były trzyosobowe drużyny klas z rozszerzoną biologią lub geografią – Ic, Id,  I e, IIe

Skład  drużyn:

IIe – Martyna Lep, Weronika Olszak, Ada Szubstarska ( I miejsce)

Id – Weronika Słomka, Julia Szadkowska, Kuba Mamiński (II miejsce)

Ie – Julia Dudziak, Aleksandra Tomasik,  Arkadiusz  Makolus (  III miejsce)

Ic nr 1  – Julia Warchocka, Monika Bogusz, Dominika Waszczuk (IV miejsce)

Ic nr 2 – Alicja Madycka, Weronika Jakowiec, Anna Moskwa (V miejsce)

Organizatorami byli:  pani Alina Kojtych- nauczycielka biologii i pan Kamil Kap – nauczyciel geografii. Konkurs poprowadziły Wiola Ośko i Ola Bartoszek z IIe, za obsługę techniczną odpowiadali Kacper Rudzki, Kacper Abramczyk i Igor Bielak z Ia.

Drużynom towarzyszył gorący doping ich klas.

Konkurencje:

1.Zadaniem drużyn było przedstawienie krótkiej charakterystyki jednego z globalnych zagrożeń (smog, efekt cieplarniany, eutrofizacja wód, kwaśne deszcze, dziura ozonowa).

2. Drużyny wypowiadały się na temat zalet i wad głównych metod usuwania odpadów  i sprawdzały swoją wiedzę w praktyce segregując  odpady .

3.W kolejnej konkurencji uczestnicy rozpoznawali nazwy i symbole parków narodowych .

4. Przygotowaliśmy dla każdej drużyny zestaw 4 fotografii popularnych lub chronionych gatunków roślin i zwierząt, których nazwy należało podać.          W tym czasie publiczność rozpoznawała głosy ptaków.

Został także rozstrzygnięty konkurs na plakat promujący Dzień Ziemi. Wyróżnienia otrzymały: Daria Pęcak z Id oraz  Yuliia Franczuk i Yuliia Slakvych  z Ic

 W czasie , gdy drużyny  przygotowywały się do kolejnych konkurencji obejrzeliśmy prezentację i film dotyczące wpływu naszego życia na stan środowiska. Publiczność miała również szansę aktywnego udziału  odpowiadając na kilka pytań, zadawanych przez prowadzących. Serdecznie dziękujemy uczestnikom i organizatorom konkursu i pozdrawiamy wszystkich absolwentów, którzy wzięli udział w poprzednich 20-u edycjach.