Witamy na stronie VIII LO w Lublinie

XXII Konkurs Ekologiczny

Wersja do wydrukuSend by email

23 kwietnia odbył się XXII KONKURS EKOLOGICZNY organizowany co roku z okazji Dnia Ziemi. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem „Wybierz zdrowie” Uczestnikami były trzyosobowe drużyny klas z rozszerzoną biologią  – Ic, Ie, II c i IIe. Organizatorami byli: pani Alina Kojtych - nauczycielka biologii i pan Kamil Kap - nauczyciel geografii. Konkurs poprowadziły Wiola Ośko i Ola Bartoszek z IIIe, za obsługę techniczną odpowiadali Igor Bielak i Kacper Abramczyk i z IIa. Drużynom towarzyszył gorący doping ich klas.
Uczestnicy konkursu zmierzyli się z różnymi zadaniami dotyczącymi źródeł i skutków zanieczyszczenia żywności, witamin, wartości odżywczych warzyw, wpływu soli i cukru na organizm. W czasie , gdy drużyny przygotowywały się do kolejnych konkurencji obejrzeliśmy prezentację  dotyczącą roli wody w organizmie i negatywnego wpływu coca-coli na nasze zdrowie. Publiczność miała również szansę aktywnego udziału odpowiadając na kilka pytań, zadawanych przez prowadzących.
Zostały także zaprezentowane wyniki projektu „Monitoring zanieczyszczenia powietrza w Lublinie” zrealizowanego przez Weronikę Czupryn z klasy Ic i Adriana Kołodzieja z klasy Ie pod opieką pana prof. Kamila Kapa.
W tym roku zwyciężyła klasa II c reprezentowana przez Alicję Madycką, Natalię Kosidło-Wąsik i Valerię Klymenko. Na kolejnych miejscach na podium znalazły się klasy IIe (Weronika Piasecka, Aleksandra Tomasik, Arkadiusz Makolus) oraz Ie ( Alicja Ostrzyżek, Aleksandra Muzyczuk i Mateusz Jakubowski). Serdecznie dziękujemy uczestnikom i organizatorom konkursu oraz pozdrawiamy wszystkich uczniów  i absolwentów, którzy wzięli udział w poprzednich  edycjach.